מהנדס קונסטרוקציה

 

לכל מבנה יש קונסטרוקציה, שמעניקה לו את צורתו ואת החוזק המבני שלו. מהנדס קונסטרוקציה הוא איש מקצוע, מהנדס בניין, בעל התמחות בתכנון ופיקוח על בניית קונסטרוקציות למבנים. זהותו של מהנדס הקונסטרוקציה יכולה להכריע את חוזקו המבני של הבית שלכם, ולכן כדאי וחשוב לבחור את האיש הנכון.

 

מתי חשוב במיוחד להשקיע בבחירת מהנדס קונסטרוקציה?

הנדסת קונסטרוקציה הוא מקצוע שכיח בענף הבנייה, וישנם לא מעט מהנדסים המתמחים בתחום זה ויודעים להעניק את השירות המקצועי הנדרש ברמה הנדרשת. העובדה היא שכל הבתים בישראל עומדים על תילם, וברובם המכריע של המקרים אין כל סיכון במגורים בהם, אלא אם מדובר במבנים ישנים שבאורח טבעי הולכים ונשחקים עם הזמן. יחד עם זאת, רמת המומחיות של מהנדס קונסטרוקציה באה לידי ביטוי בעיקר באזורים בהם ישנם אתגרים בייצוב מבנה על גבי הקרקע, בשל מאפייני הקרקע.

כך למשל, באזור הנגב והערבה, שם האדמה היא אדמת לס, חווים בתים רבים תזוזה קבועה של קירות המבנה באופן שגורם לסדקים, לעיתים משמעותיים ולעיתים בכל קירות המבנה. מן הסתם, ישנה מגבלה לגבי היכולת של הטכנולוגיה הקיימת לייצב בית על גבי אדמה שזזה כל הזמן בהתאם למידת הלחות שלה, אך מהנדס קונסטרוקטור מקצועי, שגם מכיר את האזור ואת האתגרים שהוא מציב, יכול לייצב את הקונסטרוקציה הטובה ביותר לתנאים הקיימים, ולאפשר בניית מבנה יציב וחזק לאורך שנים. גם במבנה כזה עלולים להיווצר סדקים עם הזמן, אך הם יהיו מעטים הרבה יותר וקטנים הרבה יותר, והחשוב מכל, הם יהיו ברי תיקון.

 

מהם מרכיבי התפקיד המרכזיים של מהנדס קונסטרוקציה?

מהנדס קונסטרוקציה אחראי על כל נושא הבטון ויציקת הבטון במבנים, ועל תכנון הקונסטרוקציה למבנים. לאחר שהאדריכל בונה תכנית אדריכלית ראשונית, בוחן הקונסטרוקטור את התכנית, ומשלב בתוכה את עמודי התמך, קירות התמך, מיקום היסודות וכן הלאה. אך ורק כאשר התכנית חתומה על ידי מהנדס קונסטרוקציה מוסמך  ודיף שיהיה גם קונסטרוקטור מומלץ, ניתן להמשיך הלאה ולהוציא אותה אל הפועל. בהמשך הדרך, אחראי הקונסטרוקטור על כל שלב יציקת הבטון. עליו לוודא שהבטון הוא באיכות הנדרשת, באמצעות בדיקות שמבוצעות לבטון במעבדת בטון ייעודית, וכן עליו לפקח על כל תהליך יציקת הבטון, לבדוק את עובי מוטות הפלד, את ההצבה שלהם ואת הקשירה ביניהם, ולאחר מכן לפקח על יציקת הבטון עצמה. שוב, גם במקרה הזה, ניתן להמשיך הלאה עם בניית המבנה, אך ורק לאחר אישור של מהנדס קונסטרוקציה, כי הקונסטרוקציה נבנתה כנדרש.

 

מי יכול להיות מהנדס קונסטרוקציה?

קונסטרוקטור הוא מקצוע שכיח בענף הבנייה, ובהתאם לכך כל אדם המעוניין לעסוק במקצוע זה יכול לעשות זאת, ובתנאי שרכש את ההשכלה הרשמית הנדרשת, וקיבל את ההסמכה לכך. השכלה זו כוללת השלמה של תואר מהנדס בניין, ולאחר מכן מעבר תקופת התמחות במשרד קונסטרוקטורים מומחים. לאחר השלמת ההתמחות, על הקונסטרוקטור להוציא הסמכה ספציפית למקצוע זה, והוא יכול להתחיל לעסוק בתחום.

חשוב לזכור שקונסטרוקטור הוא תפקיד עם המון אחריות ועם המון סמכות. בחירה במקצוע זה מחייבת גישה רצינית ואחריות יוצאת דופן בכל פרויקט, ועל אף שניתן לומר את זה על כל תפקיד בענף הבנייה, מהנדס קונסטרוקציה הוא אף תפקיד בו שני מרכיבים אלה הם קריטיים יותר.

 

מהנדס קונסטרוקציה הוא איש המקצוע שמתכנן ומפקח על תהליך הבנייה של הקונסטרוקציה, היסודות, הבטון וקורות הפלדה בבניית מבנים. בתחום הקונסטרוקציה ישנם תחומי התמחות שונים, כמו בנייה קלה, בנייה לגובה, בנייה פרטית וכן הלאה, ובכל פרויקט חשוב לבחור את איש המקצוע המתאים לפרויקט הספציפי.

מהנדס קונסטרוקציה

More To Explore

תכנון קונסטרוקציה לבית פרטי

אם החלטתם שאת הבית שלכם אתם בונים לבד ולא עוברים לגור בדירת קבלן, מצפה לכם מסע מרתק אך מפרך. רובו של מסע הבנייה אמור להיות

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

תכנון קונסטרוקציה לבית פרטי

אם החלטתם שאת הבית שלכם אתם בונים לבד ולא עוברים לגור בדירת קבלן, מצפה לכם מסע מרתק אך מפרך. רובו של מסע הבנייה אמור להיות

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

משרדי תכנון קונסטרוקציה

הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לעמוד בלחצים ועומסים לאורך מאות שנים. השלד הוא בסיס המבנה אשר מורכב מקירות תומכים, קורות וכבלים. הוא מכיל אלמנטים שונים ובהם

אישור קונסטרוקטור

הבניה עניינה את האנושות מאז ומעולם. סימנים למבנים מרשימים אפשר לראות בכל רחבי כדור הארץ והיום ניתן לראות ברחבי העולם בניינים מודרניים מרשימים. כפי ששיטות

קונסטרוקטור בצפון

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע בתחום הנדסת הבניין. הוא זה שמבצע תוכניות הנדסיות אשר יקבעו את היציבות של המבנה. התפקיד שלו לא תמיד נראה לעין בסוף

מהנדס בניין קונסטרוקטור

פרויקט בניה מערב שלל אנשי מקצוע. אחד מהם הוא מהנדס בניין קונסטרוקטור. התפקיד שלו הוא לבחון את התוכניות, לתכנן את התמיכה של המבנה ולבצע פיקוח

גלילה לראש העמוד