הפעמים בהם נדרשת בדיקת קונסטרוקציה

מבנה יציב זה מבנה בטוח! אל תסתפקו באיש מקצוע בינוני!

 

בדיקת קונסטרוקציהלקונסטרוקטור, שהוא למעשה מהנדס בנין, חשיבות רבה בכל הקשור למלאכת הבניה, משום שהוא זה האמון על כך, שהמבנה בו נשהה יהיה חזק מספיק ויציב מספיק ולפיכך גם בטוח עבורנו. רובנו, מדמיינים את עבודת הקונסטרוקטור רק כאשר מדובר בבניינים גבוהים כמו גורדי שחקים, בהם מונחים ברזלי ענק וחומרים ייחודיים, אשר צריכים לשכך תופעות פיזקליות המשפיעות לרעה על המבנה.

למעשה, אין דבר רחוק כל כך מהאמת. בדיקת קונסטרוקציה ע"י מהנדס בנין מקצועי, נדרשת כמעט בכל סוג בניה, הנוגע לשלד המבנה, גם אם המבנה הוא רק בן קומה אחת או רק כאשר אנו משנים בו משהו קטן. הנה כמה מן המקרים העיקריים בהם נדרש לבדיקת קונסטרוקציה.

בית חדש. זוהי הבדיקה המוכרת והידועה ביותר של הקונסטרוקטור. למעשה, הקונסטרקטור הוא זה האמון על התכנון ההנדסי של התכנון העיצובי של האדריכל. האדריכל יעצב את הבית מבחינת מראה ונוחות שימוש והקונסטרקטור יבדוק שהדבר מתאפשר מבחינה הנדסית או מה נדרש, בשביל שהתכנון יהיה מספיק יציב ובטוח. כך למשל, אם האדריכל מתכנן גרם מדרגות, הרי שהקונסטרקטור יבדוק האם הקיר אליו יוצמדו המדרגות חזק דיו, אילו ברזלים וחיזוקים צריכים להיות מוטמעים במדרגות, איך לצקת את הבטון, אילו תמיכות ידרשו כדי להחזיק אותם ועוד ועוד פרמטרים.

הקונסטרקטור לא רק יהיה פונקציה בעת התכנון אלא שתידרש גם בדיקת קונסטרוקציה במהלך הבניה עצמה וכן בסופה, כדי לוודא שהבניה אכן נעשתה כנדרש ובאופן בטוח.

שינוי בקירות המבנה. כל שינוי בקירות החיצוניים של המבנה, גם אם הוא מבנה שכבר קיים שנים רבות והוא מערב שינוי בשלד, מחייב בדיקת קונסטורקציה. כך, כאשר נקצה לפרוץ קיר כדי להוסיף לו חדר או אם נרצה לפרוץ דלת נוספת או חלון ואפילו להגדיל פתח קיים, הרי שיש בכך סיכון למבנה עצמו ונצטרך בדיקה של הקונסטרקטור.

הקמת פרגולה. למרות שפרגולה בנויה מחומרים קלים לרוב ואינה מבנה מורכב מיוחד, הרי שהיא נשענת על קיר הבית ויכולה להיות בעלת השפעה עליו ולא פחות חשוב, תלויה בחוזקו. כך, דורשת המדינה, מכל מי שמוסיף או בונה פרגולה, להגיש לרשות המקומית אישור ממהנדס לאחר בדיקת קונסטרוקציה, המעיד על יציבות הפרגולה וכי היא נבנתה באופן שיבטיח כי היא או המבנה יקרסו.

היתרי בנייה. לא רק פרגולה אלא כל תוספת בניה דורשת אישור של מהנדס קונסטרוקציה כחלק מהנפקת היתר הבניה על ידי הרשות המקומית. למשל, הוספת חדר, הוספת מרפסת, הוספת יחידת בניה, מדרגות חיצוניות וכד' ואפילו אם נרצה למשל לבנות בריכה על הגג או אפילו ג'קוזי במרפסת. האדריכל יתכנן את התוספת עצמה והקונסטרקטור יבדוק כי התוכניות עומדות בנדרש ומהי השפעתן על המבנה וכן מה נדרש ומה צריך לעשות כדי להגיע לכך שהתוספת והמבנה הקיים יהיו יציבים ובטוחים.

בדיקת קונסטרוקציה – ליקויי בניה

בדיקת קונסטרוקציה ליקויי בניהליקוי בניה. לעיתים נדרש לבדיקת קונסטרוקציה, על מנת לבדוק ליקויי בניה. הסיבה הנפוצה ביותר היא כאשר מתגלה ליקוי שיש בו כדי לסכן את השימוש במבנה עבור האנשים הנמצאים בו. דוגמא לכך, היא כאשר מתגלה סדק נרחב בקיר או כאשר מתמוטט חלק מן המבנה. לא רק שיש צורך לבדוק את מצבו של שאר המבנה ועד כמה הוא בטוח, גם נדרשת המלצתו של קונסטרקטור, כיצד יש לתקן את הליקוי ובאילו חומרים וחיזוקים צריך להשתמש. בחלק אחר מן המקרים, בדיקת הקונסטרוקציה תשמש כחוות דעת בעת דיונים משפטיים בעקבות גילויים של ליקויים, ומחלוקת בין הקבלן לבעל הדירה.

חברת 'סטטיקה הנדסה' הינה חברה ותיקה ומובילה בכל תחום הנדסת הבניין והקונסטרוקציה. בדיקת קונסטרוציה על ידי החברה נעשית ע"י מהנדסים מוסמכים ומקצועיים, ברמה הגבוהה ביותר, הכל למען ביטחונך ובטחון משפחתך.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

סטטיקה הנדסה
סטטיקה הנדסה

בתהליך של בניית בית חדש ואפילו בפרויקט שיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס קונסטרוקטור, שעליו לא תוכלו לוותר
בשום פנים ואופן, על פי חוק. כדי שלא תצטרכו לקבל החלטות בתחום שאין לכם שום מושג
בו, עשינו את כל הבדיקות הנדרשות עבורכם וגם יש לנו המלצה חד משמעית עבורכם –
סטטיקה הנדסה קונסטרוקטור.

חברת סטטיקה הנדסה מספקת מזה שנים
ארוכות שירותים הנדסיים לענף הבניין ובמיוחד בתחום הקונסטרוקציות ושלד מבנים.
החברה מעסיקה שורה של מהנדסי בניין בעלי הסמכה של קונסטרוקטורים מורשים ומלווה
פרויקטים גדולים כקטנים בכל רחבי הארץ.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!