איך בוחרים מהנדס בניין קונסטרוקטור

מבנה יציב זה מבנה בטוח! אל תסתפקו באיש מקצוע בינוני!

 

איך בוחרים מהנדס בניין קונסטרוקטורמהנדס בניין קונסטרוקטור, הוא מן התפקידים החשובים והקריטיים ביותר בעת בנית בית חדש. הוא הפונקציה החשובה ביותר בתהליך החשוב ביותר- קביעת בטיחותו של המבנה. עם כל הכבוד וההערכה לאדריכל או המעצב, אם העיצוב של הבית לא יהיה יפה או החדר לא יהיה מספיק גדול, זה בהחלט יהיה מצער אבל לא ימנע לחלוטין את המגורים בבית. לעומת זאת, אם למשל יתברר כי היסודות לא נבנו בחוזק או במיקום מספיקים ונכונים – אנחנו מסכנים כל כך הרבה.

כעת, חשבו רגע כמה אתם משקיעים בבחירת אדריכל או מעצב פנים וקבלן? כמה פגישות, התייעצויות, בדיקה באתרים בשטח ובאתרים באינטרנט, ביקורים בבתים שכבר נבנו על ידם ועוד ועוד. ועכשיו, כמה זמן הקדשתם לבחירת מהנדס קונסטרוקציה? האם בכלל אתם יודעים מיהו הקונסטרוקטור שלכם? אל תדאגו, אתם לא לבד בסיפור הזה. לצערנו. במרבית המקרים, את הקונסטרוקטור יביא האדריכל ואתם אפילו לא תדעו על כך כלום וחבל שכך. הנה מדריך קצר, איך לבחור נכון את הקונסטרוקטור שלכם.


מיהו מהנדס בניין קונסטרוקטור

מהנדס בניין קונסטרוקטור הוא למעשה מהנדס בניין אשר יש לו התמחות בקונסטרוקציה, שזה התחום הנוגע לכל נושא החוזק והיציבות של התשתית והשלד עליו יושב המבנה כולו. בין שאר הדברים מדובר על יציקות הבטון והדברים הקשורים ביסודות, בקירות, הקורות, התקרות, עמודי התמך ועוד דברים האחראים על יציבות המבנה. על היציבות להיות חזקה ועמידה בפני פגעי מזג האוויר, כוחות חיצוניים אחרים, תזוזות קרקע ועוד משתנים רבים.


מהנדס בניין קונסטרוקטור – הכשרה וניסיון

הכשרתו של מהנדס בניין קונסטורקטור היא ארוכה ומפרכת והוא נדרש לעמוד בבחינות והסמכות רבות. ואין זה סתם, שכן על כתפיו מונחת אחריות רבה – חייהם של האנשים העתידים להתגורר במבנה. לכן גם ניסיונו הוא מרכיב קריטי, שכן עליו להכיר סיטואציות ובעיות שונות, העלולים לצוץ ולהשפיע על יציבות וחוזק המבנה כמו גם היכרות עם שלל חומרים ותקנים כאלו ואחרים. לכן, למען בטיחותכם, על תתנו לקונסטורקטורים מתחילים "להתגלח" עליכם. חפשו מהנדס בניין קונסטרוקטור עם ניסיון. כמובן, שתדרשו לראות תעודות המעידות כי הוא בעל רישיון לעסוק בתחום. לצערנו, תופתעו לגלות, עד כמה גם ענף זה יכול להיות פרוץ ומסוכן.

 


מהנדס בניין קונסטרוקטור – המלצות

המלצות של חברים, מכרים או בעלי ניסיון הם חשובות מאוד. בענף הבניה תחום ההמלצות הוא מפותח ונפוץ במיוחד. אך בניגוד לאדריכל, שניתן לראות את עבודתו ואת היצירתיות שלו בעין, רוב עבודתו של הקונסטרוקטור נסתרת מן העיין ואינה מובנת לכל. כך, שתתקשו למצוא אדם שימליץ לכם על איכות  או אופן ביצוע עבודתו של הקונסטרוקטור. בסופו של דבר, אנחנו רק נרצה שהקונסטרוקטור ינפיק לנו אישור שהכל בטוח ויציב  ושאכן האישור ישקף נאמנה את מצב הבית. יחד עם זאת, בהחלט נוכל להתרשם מסיפורי חברים על תפקודו של הקונסטרוקטור. למשל, קונסטרוקטור שנוהג להגיע בתכיפות לאתר הבניה הוא בהכרח קונסטרוקטור אכפתי ואחראי יותר.


מהנדס בניין קונסטרוקטור לכל עניין

רופא הוא שם כולל לאותם האנשים שמרפאים אנשים אחרים. אבל עדיין לא נחלום ללכת לרופא עיניים רק בגלל שהוא נקרא רופא, במידה ויש לנו בעיה בקיבה או בעיה בכף הרגל. כך ישנם גם התמחויות שונות של קונסטרוקטורים. יש מהנדס בנין קונסטרוקציה שמומחה לבניינים גדולים וגבוהים ויש כאלו שמומחים לתוספי בניה קטנים. יש כאלו שעסוקים בקונסטרוקציות פלדה ויש כאלו שמומחים בבניה קלה. ודאו, כי לקונסטרקטור שלכם, התמחות בתחום הרלוונטי עבורכם וכי הוא רכש ניסיון בו.

'סטטיקה הנדסה' הינה חברת הנדסת בנין המאגדת בתוכה קונסטורטורים רבים המקצועיים בשלל התמחויות. נשמח להפגיש אותך עם מהנדס בנין קונסטרוקטור המתאים במיוחד עבור הצורך שלך ולהצלחתו.

אז מה היה לנו בכתבה:
סטטיקה הנדסה
סטטיקה הנדסה

בתהליך של בניית בית חדש ואפילו בפרויקט שיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס קונסטרוקטור, שעליו לא תוכלו לוותר
בשום פנים ואופן, על פי חוק. כדי שלא תצטרכו לקבל החלטות בתחום שאין לכם שום מושג
בו, עשינו את כל הבדיקות הנדרשות עבורכם וגם יש לנו המלצה חד משמעית עבורכם –
סטטיקה הנדסה קונסטרוקטור.

חברת סטטיקה הנדסה מספקת מזה שנים
ארוכות שירותים הנדסיים לענף הבניין ובמיוחד בתחום הקונסטרוקציות ושלד מבנים.
החברה מעסיקה שורה של מהנדסי בניין בעלי הסמכה של קונסטרוקטורים מורשים ומלווה
פרויקטים גדולים כקטנים בכל רחבי הארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!