שיפוץ בניין משותף

 

שיפוץ בניין משותף יכול לתרום המון לאיכות המגורים, כמו גם לספק מרחב קיום נעים, נוח ונכסים בעלויות גבוהות יותר. עם זאת, כדי לבצע את התהליך נכון, יש להכיר את השלבים הבסיסים בכל שיפוץ מבנה.

שיפוץ בניין משותף – כל השלבים!

מזל טוב! החלטתם לשפץ בניין משותף וכעת אתם רוצים להכיר מקרוב את התהליך. לכן יש כבר עכשיו להבין מהם השלבים בעת שיפוץ בניין משותף:

כינוס אספת דיירים – חשוב לכנס אסיפת דיירים בה תציגו בפני כל דיירי המבנה את התכנית שלכם לשיפוצים. נסו לגייס כמה שיותר חתימות והסכמות על התכנית ובכך לרתום את השכנים לפעילות משותפת וזאת כדי שהמבנה יהיה כמה שיותר חזק, נוח ומעוצב.

באמצעות הסכמה של הדיירים והרתמות כלכלית לשיפוץ  – תוכלו להעלות את ערך הדירות בבניין במידה רבה. בנוסף חשוב לדעת כי על מנת להוציא את השיפוץ לפועל: יש לקבל הסכמה של לפחות 66 אחוזים מהדיירים לשיפוצים, תוך קבלת הסכמה כזאת גם מדיירי המבנים הסמוכים.

תכנון נכון – לאחר שקיבלתם הסכמה כללית וקבעתם את התקציב לפי הקומה בה כל דייר מתגורר,  לפי הוותק כמו גם התאמה אישית של העיצוב לצרכים של כל אחת ואחד – יש להתחיל בתהליך התכנון. פנו אל חברות בנייה המתמחות בתחום שיפוץ בניין משותף, תוך בחירת קבלן רשום בלבד שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. בחירת חברה קבלנית שיכולה להציע לכם את כלל השירותים תחת קורת גג אחת: תקל מאד בתהליך, שכן כל בעלי המקצוע יכונסו יחדיו בצורה מקצועית עבור שיפוץ הבניין.

קבלת אישורים – כעת לאחר תכנון בחירות האלמנטים הדרושים לשיפוץ, וקבלת תכנית הנדסית ממהנדס מקצועי: יש לפנות אל הרשויות על מנת לקבל אישור בנייה. שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע שיפוץ על ידי הוספת מרפסות, לא תצטרכו הסכמה של שכנים אלא רק אישורי בנייה. עם זאת במידה ותבחרו בשיפוץ כללי ומסיבי שמאגד בתוכו החלפת תשתיות, חיזוק מבנים, שבירת קירות, ניסור בטון, ועוד, אי אז תצטרכו תכניות הנדסיות, אישורים מתאימים ותכנון נכון של ימי העבודה.

חתימת חוזה – שימו לב כי אתם בוחרים בקבלן מורשה שיחתום עמכם על חוזה מסודר לשיפוץ המבנה. שיפוץ בניין משותף חייב בחוזה מסודר וחוקי בו אין "מוקשים" שעלולים להותיר אתכם עם מבנה לא גמור. בחוזה יש לציין ימי עבודה, דד ליין לסיום השיפוצים, תנאי תשלום, אלמנטים אותם יש לרכוש לשיפוץ, ואת כל התכניות ההנדסיות האמורות.

ביצוע בדק בית בזמן שיפוץ – חשוב במהלך השיפוצים לבצע בדק בית בשיפוץ בניין. חברות בנייה מומחיות בתחום יוכלו לספק לכם את השירות בנוסף לשירותי השיפוצים. במידה וסגרתם חוזה מול קבלן שיפוצים, יש להזמין איש מקצוע מומחה בבדק בית בעת בנייה ולאחר שיפוצים.

עיצוב ושמירה על המרחב – כעת שהכל גמור, חתום משופץ ונעים, יש להקפיד לשמור על מרחב מגורים יפה ומטופח, תוך שמירה על יחסי שכנות טובים, וזאת לאחר ביצוע שיפוץ בניין משותף אשר נועד לרווחתם של כל דיירי הבניין!

אישור קונסטרוקטור לפרגולה

More To Explore

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

משרדי תכנון קונסטרוקציה

הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לעמוד בלחצים ועומסים לאורך מאות שנים. השלד הוא בסיס המבנה אשר מורכב מקירות תומכים, קורות וכבלים. הוא מכיל אלמנטים שונים ובהם

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

משרדי תכנון קונסטרוקציה

הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לעמוד בלחצים ועומסים לאורך מאות שנים. השלד הוא בסיס המבנה אשר מורכב מקירות תומכים, קורות וכבלים. הוא מכיל אלמנטים שונים ובהם

אישור קונסטרוקטור

הבניה עניינה את האנושות מאז ומעולם. סימנים למבנים מרשימים אפשר לראות בכל רחבי כדור הארץ והיום ניתן לראות ברחבי העולם בניינים מודרניים מרשימים. כפי ששיטות

קונסטרוקטור בצפון

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע בתחום הנדסת הבניין. הוא זה שמבצע תוכניות הנדסיות אשר יקבעו את היציבות של המבנה. התפקיד שלו לא תמיד נראה לעין בסוף

מהנדס בניין קונסטרוקטור

פרויקט בניה מערב שלל אנשי מקצוע. אחד מהם הוא מהנדס בניין קונסטרוקטור. התפקיד שלו הוא לבחון את התוכניות, לתכנן את התמיכה של המבנה ולבצע פיקוח

גלילה לראש העמוד