קונסטרוקטור תמא 38

 

פרויקט תמא 38, המתמקד בחיזוק יסודות וקירות מבנים מיושנים, הוא פרויקט שמחייב את שירותיו של קונסטרוקטור תמא 38, קרי איש מקצוע המתמחה ספציפית בתחום של חיזוק מבנים ובעל הסמכה כקונסטרוקטור מורשה.

 

מה זה תמא 38?

תמא 38 היא תכנית לאומית לחיזוק מבנים מיושנים שנבנו לפני 1980 בפני רעידות אדמה. התכנית אושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת 2005, ומאז בוצעה ברחבי ישראל מאות רבות של פרויקטים לחיזוק מבנים. במסגרת התכנית, הדיירים עצמם אינם נדרשים לשלם דבר עבור שיפוץ וחיזוק המבנה, והפרויקט כולו ממומן על ידי היזם, שמקבל בתמורה זכויות בנייה לבניית יחידות דיור נוספות בראש הבניין או בקומת הקרקע.

חיזוק המבנה צריך להתבצע בצורה כזאת שהמבנה יעמוד בתקן 413 לעמידות בפני רעידות אדמה, ולשם כך נדרש איש מקצוע המתמחה בתחום הקונסטרוקציות והיסודות, ובתחום התמא 38, ולבעל המקצוע הזה קוראים קונסטרוקטור תמא 38.

 

מה זה קונסטרוקטור ומהו תפקידו?

קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין בעל התמחות בתחום הקונסטרוקציות, יציקות הבטון ויסודות המבנה. הקונסטרוקטור הוא שאחראי לאשר כל תכנית בנייה אדריכלית, לאחר שעשה חישובים סטטיסטיים של כמויות, שקיעה, שקיעה דיפרנציאלית, עומס וכדומה. הקונסטרוקטור הוא שאחראי למקם את קירות התמך ועמודי התמך בתכנית הבנייה, והוא שאחראי לפקח על תהליך יציקת הבטון, עובי מוטות הפלדה, הסידור שלהם והקשירה שלהם.

קונסטרוקטור מומחה תמא 38 מה חשוב לבדוק?

בהינתן תיאור זה של התפקיד, קל להבין מדוע הקונסטרוקטור ממלא פונקציה חשובה ומרכזית בפרויקטים של תמא 38, בהם עיקר הפרויקט נסוב סביב חיזוק יסודות וקירות המבנה, או במילים אחרות, חיזוק הקונסטרוקציה של המבנה. יחד עם זאת, תפקידו של קונסטרוקטור תמא 38 אינו מסתכם רק בתחום של חיזוק המבנה של כמו קונסטרוקטור לבריכה, שכן במסגרת הפרויקט מבוצע גם שיפוץ נרחב של הדירות, תוספות בנייה ותוספת יחידות דיור בראש המבנה או בקומת הקרקע. לתוספות אלה ולשיפוצים השונים יכולות להיות השלכות על החוזק המבני של הבניין כולו, ולכן חשוב שקונסטרוקטור יאשר כל מהלך ויפקח על הרכיבים המרכזיים בתהליך.

 

מהן הפעולות שיכול לאשר או לא לאשר קונסטרוקטור תמא 38?

במסגרת פרויקט תמא 38, יכולות להתבצע שורה של פעולות שעלולות לפגוע ביציבות ובחוזקו המבני של הבניין. כך למשל, שבירת קירות בתוך הדירות מחייבת אישור של הקונסטרוקטור בשם החשש מפגיעה בקיר תמך מרכזי. אותו כנ"ל לגבי הוספת מרפסות ובניית חדרים שיכולים להגדיל את רמת העומס על היסודות. הוספת יחידות הדיור בראש המבנה גם היא צריכה להילקח בחשבון במסגרת חיזוק היסודות, וגם על התחום הזה אחראי קונסטרוקטור תמא 38.

 

אם אתם עומדים בפני פרויקט תמא 38, חשוב שתוודאו שהקונסטרוקטור שמלווה את הפרויקט הוא קונסטרוקטור תמא 38, בעל התמחות בתחום ובעל היכרות מעמיקה עם הנושא של חיזוק יסודות במבנים קיימים, ואישור תוספות בנייה על פי הכללים ההנדסיים הנדרשים.

קונסטרוקטור תמא 38

More To Explore

תכנון קונסטרוקציה לבית פרטי

אם החלטתם שאת הבית שלכם אתם בונים לבד ולא עוברים לגור בדירת קבלן, מצפה לכם מסע מרתק אך מפרך. רובו של מסע הבנייה אמור להיות

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

תכנון קונסטרוקציה לבית פרטי

אם החלטתם שאת הבית שלכם אתם בונים לבד ולא עוברים לגור בדירת קבלן, מצפה לכם מסע מרתק אך מפרך. רובו של מסע הבנייה אמור להיות

הכל על קונסטרוקטור מחיר

אחד מבעלי המקצוע אשר יהיו מעורבים בתהליך הבניה, השיפוץ או הקמת מבנים, הוא הקונסטרוקטור. תפקידו משמעותי והוא למעשה הגורם האחראי לבדוק כי המבנה יהיה יציב.

משרדי תכנון קונסטרוקציה

הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לעמוד בלחצים ועומסים לאורך מאות שנים. השלד הוא בסיס המבנה אשר מורכב מקירות תומכים, קורות וכבלים. הוא מכיל אלמנטים שונים ובהם

אישור קונסטרוקטור

הבניה עניינה את האנושות מאז ומעולם. סימנים למבנים מרשימים אפשר לראות בכל רחבי כדור הארץ והיום ניתן לראות ברחבי העולם בניינים מודרניים מרשימים. כפי ששיטות

קונסטרוקטור בצפון

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע בתחום הנדסת הבניין. הוא זה שמבצע תוכניות הנדסיות אשר יקבעו את היציבות של המבנה. התפקיד שלו לא תמיד נראה לעין בסוף

מהנדס בניין קונסטרוקטור

פרויקט בניה מערב שלל אנשי מקצוע. אחד מהם הוא מהנדס בניין קונסטרוקטור. התפקיד שלו הוא לבחון את התוכניות, לתכנן את התמיכה של המבנה ולבצע פיקוח

גלילה לראש העמוד