קונסטרוקטור לבריכה

מבנה יציב זה מבנה בטוח! אל תסתפקו באיש מקצוע בינוני!

קונסטרוקטור לבריכה

אין פרויקט בנייה שאינו מצריך מעורבות של קונסטרוקטור, ועל אף שהתהליך של בניית בריכה נראה פשוט למדי, גם בפרויקטים מסוג זה נדרש קונסטרוקטור לבריכה – איש מקצוע שיוודא כבר בשלבי התכנון, את חוזקה המבני ועמידותה של הבריכה לאורך זמן.

למה נדרש קונסטרוקטור לבריכה?

בריכה היא מבנה כמו כל מבנה בהיבט שגם היא זקוקה לחוזק מבני ולשלמות מבנית לאורך זמן. לכאורה מדובר במטרות טריוויאליות, אלא שכאשר לוקחים בחשבון את משקל המים שמופעל על הבריכה, ויכול להגיע למאות טון וכאשר לוקחים בחשבון גם את ההשפעה של תזוזות הקרקע, מבינים שהמשימה היא כלל וכלל לא פשוטה, ודורשת ידע הנדסי מתמחה שיאפשר להעניק לבריכה את החוזק המבני שלה בכל תנאי ולאורך זמן.

קונסטרוקטור לבריכה מבטון

הוא מהנדס בניין, איש מקצוע בעל התמחות בהקמת קונסטרוקציות, יסודות ויציקות בטון, והוא האיש שאמור לתכנן את הבריכה בהיבט ההנדסי שלה. בכלל זה, יקבע הקונסטרוקטור את מיקום היסודות, עובי מוטות הפלדה, המידות והעומק של כל יסוד בהתאם למיקומו בבריכה וכמובן כל הנושא של קירות הבריכה, והיכולת שלהם לתמוך במשקל המים. ללקוח הסופי, דברים אלה נראים שקופים לחלוטין, אבל מישהו צריך לחשוב עליהם ולתכנן אותם וקונסטרוקטור לבריכה הוא בדיוק האיש שעושה את זה.

האם נדרש קונסטרוקטור לבנייה של כל סוגי הבריכה?

קונסטרוקטור לבריכה

התשובה היא לא כמו גם  קונסטרוקטור לבניה קלה, ובמידה רבה הדברים נתונים לשיקול דעתו של הלקוח. במקרים של בריכות עיליות המונחות על פני הקרקע, אין כל צורך בשירותיו של קונסטרוקטור לבריכה כמו  שכן בריכה זו נבנתה ותוכננה להכיל את המים ולהחזיק במשקלם באמצעות קונסטרוקציה מובנית שאותה קונים יחד עם הבריכה כולה. כאשר בונים בריכה בתוך הקרקע, רצוי וכדאי להיעזר בשירותיו של קונסטרוקטור בכל סוגי הבריכות, לא משנה מה גודל הבריכה, מה רמת המורכבות של בנייתה ומה הם תנאי הקרקע באזור.

האם מדובר בקונסטרוקטור שמתמחה ספציפית בתחום הבריכות?

התשובה היא בדרך כלל לא. קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין בעל הכשרה והסמכה ספציפיות בתחום הקונסטרוקציות והיסודות. בהתאם לכך, יכול הקונסטרוקטור להיות מעורב בכל פרויקט בנייה מכל סוג. יחד עם זאת, עם השנים קונסטרוקטורים שונים רוכשים לעצמם התמחויות בתחומים ספציפיים בהם הם מתמקדים. תחום הבריכות הוא אינו תחום רחב מספיק שמייצר מספיק עבודה, ולכן בדרך כלל מדובר באיש מקצוע שעוסק במגוון רחב של פרויקטים בתחום הבנייה, ובכלל זה מספק גם שירות של קונסטרוקטור לבריכה. במידה ואתם נעזרים באדריכל, הרי שהוא עצמו יוכל להשיג עבורכם את הקונסטרוקטור המתאים, והדברים נכונים גם לגבי קבלן הביצוע. אתם רק צריכים לוודא שמדובר באיש מקצוע בעל ההסמכה הנדרשת.

בריכה היא מבנה שקל לכאורה לבנות אותו, אלא שכאשר מכניסים אל המשוואה את משקל המים ואת תזוזות הקרקע, בהחלט ניתן להבין מדוע נדרש תכנון הנדסי מעמיק ומקיף, ואת התכנון הזה מבצע קונסטרוקטור לבריכה.

אז מה היה לנו בכתבה:
סטטיקה הנדסה
סטטיקה הנדסה

בתהליך של בניית בית חדש ואפילו בפרויקט שיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס קונסטרוקטור, שעליו לא תוכלו לוותר
בשום פנים ואופן, על פי חוק. כדי שלא תצטרכו לקבל החלטות בתחום שאין לכם שום מושג
בו, עשינו את כל הבדיקות הנדרשות עבורכם וגם יש לנו המלצה חד משמעית עבורכם –
סטטיקה הנדסה קונסטרוקטור.

חברת סטטיקה הנדסה מספקת מזה שנים
ארוכות שירותים הנדסיים לענף הבניין ובמיוחד בתחום הקונסטרוקציות ושלד מבנים.
החברה מעסיקה שורה של מהנדסי בניין בעלי הסמכה של קונסטרוקטורים מורשים ומלווה
פרויקטים גדולים כקטנים בכל רחבי הארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!