משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון וקונסטרוקציה
תמונה: freepik

הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לעמוד בלחצים ועומסים לאורך מאות שנים. השלד הוא בסיס המבנה אשר מורכב מקירות תומכים, קורות וכבלים. הוא מכיל אלמנטים שונים ובהם פלטות, יריעות וחלקים נוספים. הבניה הייתה קיימת מאז ומעולם. היום היא מתבססת על שלד חזק שמתוכנן על ידי מומחה בתחום, על ידי קונסטרוקטור.

מיהו הקונסטרוקטור?

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע בתחום הבניה. הוא יועץ בעל הסמכה הנדסית ותפקידו לבצע את תוכנית השלד, בהתבסס על תוכנית המבנה שתוכננה על ידי האדריכל או על ידי המתכנן האזורי. הקונסטרוקטור יכול ללוות תוכניות בניה "קלאסיות" של בתים פרטיים ובניינים. הוא יכול להשתלב בתכנון עבודות מורכבות או יוצאות דופן ובהן גשרים, מבני תעשייה ורבים אחרים.

כחלק מהתפקיד שלו הוא יצטרך לבצע חישובים על מנת לבחון שהמבנה יעמוד בלחצים שונים. בשנים האחרונות אנו רואים את הפניה אל משרדי תכנון קונסטרוקציה כחלק בלתי נפרד מפרויקט תמ"א 38. פרויקטים כאלו מחייבים ייעוץ הנדסי על ידי משרד בעל ניסיון רב בתחום.

תפקידו של הקונסטרוקטור

ישנם אנשי מקצוע רבים שיכולים ללוות אותנו בפרויקט שלנו. שלא כמו האדריכל או המעצב, אשר העבודה שלהם בולטת לעין, התפקיד של הקונסטרוקטור הוא "נסתר". אנחנו לא רואים מה הוא עושה, אך חיים, עובדים ומבקרים במבנים אשר תודות לייעוץ בטוחים. כדי שנוכל להבין במי לבחור מבין משרדי תכנון קונסטרוקציה עלינו להבין את התפקיד של הקונסטרוקטור.

עליו לייעץ לאדריכל או לאיש המקצוע שתכנן את המבנה, להכין את תוכניות השלד והוא חתום על הגרמושקה אותה תאשר הוועדה המקומית. בתהליך הבניה יהיה עליו לבצע פיקוח עליון. כלומר, הוא יצטרך להגיע לשטח, לבדוק את הצבת העמודים התומכים והוא זה שיקבל את תוצאות בדיקות המעבדה לאחר לקיחת דוגמת בטון.

בחירה מבין משרדי תכנון קונסטרוקציה

האחריות של הקונסטרוקטור גבוהה וגם אם אנחנו לא רואים אותו ביום יום, כמו שאנחנו יכולים לראות את הקבלן בשטח או אנשי מקצוע רבים אחרים, התפקיד שלו משמעותי. משלב יצירת תוכנית הבניה ועד הפיקוח, אנחנו נרצה שיעמוד לרשותנו משרד עם ניסיון.

ניסיון בתחום

לא כל בעל מקצוע אשר עוסק בתחום הקונסטרוקציה מביא את הניסיון הנדרש לפרויקט שלנו. אם אנחנו בונים בית פרטי, כדאי שנבחר מישהו שמכיר את התחום הנוכחי. אם אנחנו עוסקים בפרויקטים לתעשייה, כדאי שנעדיף קונסטרוקטור שמכיר ומנוסה בתחום זה. כבר בשיחה הראשונה נוכל לשאול את המשרד מהו הניסיון של אנשי המקצוע, אלו פרויקטים הם ליוו ולבחור במי שמביא ניסיון מתאים.

תקשורת טובה

הפרויקט שלנו יכול להעלות שאלות רבות ועלינו לבחור מבין משרדי תכנון קונסטרוקציה את האחד שיעמוד לרשותנו בזמינות גבוהה. כבר בתחילת הדרך נוכל להעלות שאלות כדי להעריך את אופן העבודה. אנחנו יכולים לשמוע על פרויקטים נוספים שהמשרד ביצע כדי להתרשם מהמחויבות של בעלי המקצוע ובכך להבטיח לעצמנו תהליך שקט ונינוח ככל האפשר.

עבודה מול שאר בעלי המקצוע

הקונסטרוקטור יצטרך לעבוד מול בעלי מקצוע שונים ובהם האדריכל והקבלן. לכן, בשיחה עם המשרדים ועם בעלי המקצוע כדאי לבדוק כיצד עובדת התקשורת לא רק מולנו אלא גם מול שאר אנשי המקצוע.

סטטיקה הנדסה

חברת סטטיקה הנדסה עומדת לרשות הפרויקט שלנו. החברה מביאה איתה ניסיון רב בתחומי הבניה וליוותה לאורך השנים פרויקטים מגוונים. תהליך בחירת אנשי המקצוע יכול להעלות אצלנו שאלות רבות ודילמות. את כל אותן השאלות נוכל להעלות כבר בשיחה הראשונה מול המשרד ולקבל את התמונה המלאה של התהליך ההנדסי שעומד לפנינו.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

קונסטרוקטור מומלץ ב{HEBROW}