מה זה אשפרת בטון ולמה צריך אותה?

כאשר אנחנו מדברים על בניית הבית הפרטי שלכם, אנחנו בעצם מדברים על מקום מגורים שאמור למלא שני צרכים עיקריים – ביטחון ונוחות. אחד השלבים היותר חשובים בבניית הבית שלכם הוא שלב יציקת הבטון ובכדי ששלב זה יתקיים בצורה איכותית, עליכם להשתמש באשפרת בטון. אשפרת בטון בעצם מדברת על היכולת לתת לבטון תנאים מקדימים נוחים אשר יעזרו לבטון להתקשות בצורה מהירה.

אשפרת בטון – אי אפשר לוותר עליה

בנייה ללא אשפרת בטון היא בנייה חסרה ולא בטוחה. מכיוון שבעת בניית הבית שלכם, יציקות הבטון יתקיימו למשך כמה פעמים, תצטרכו לבדוק כי אכן בכל פעם מתקיימת לצד היציקה, פעולת אשפרת הבטון. מבלי שפעולה זאת תקרה, תהליך התקשות הבטון יתקל בבעיות. טוב לדעת שבכדי שבטון יתקשה בצורה מלאה, יש להמתין במשך זמן לא מועט כאשר לפעמים הדבר יכול להתקיים למשך חודשים. גם אם אשפרת הבטון התקיימה בתהליך הבנייה הרי שהיא צריכה להופיע כמה וכמה פעמים. אם דבר שכזה לא יקרה, התקשות הבטון עלולה להתעכב ואף ליצור תקלות לא נעימות בתהליך הבנייה.

כיצד מבצעים את אשפרת הבטון?

אשפרת בטון היא בעצם הרטבה במים אותם מתיזים על הבטון. ישנו צורך להתיז את המים בטיפות קטנות ומדודות. זהירות היא אלמנט מאוד חשוב בעת עשיית האשפרה שכן יותר מידי מים זה יכול לגרום לנזק לבטון שאתם מבקשים ליצוק. האשפרה חייבת להתבצע במשך כמה פעמים, במרווחי זמן שווים, אם תניחו את האשפרה לאחר שהבטון יתקשה הרי שלא עשיתם דבר. בכל מקרה, עשיית פעולת האשפרה היא פעולה שצריכה להיעשות על ידי מומחה בעל ידע. אין הכוונה אך ורק לבנאי פשוט אלא האדם צריך לדעת מתי ואיך לבצע את האשפרה. זכרו, מדובר בבטיחות המבנה שלכם.

כיצד תבחרו את בעל המקצוע הנכון?

אם תרצו אדם שיבצע בשבילכם את פעולת האשפרה בשבילכם, תצטרכו לדאוג ולהקפיד על השקייה והרטבת משטחי הבטון שתמיד יהיה לח במשך כמה ימים ועדי תמיד לדעת אם בוצע ואם לא – לבצע עצמאית, זהו הבית שלכם ואם אתם לא תבקרו את תהליך הבנייה שלו אז אף אחד לא יעשה זאת. כאשר מתבצעת פעולת האשפרה בקשו לראות הדבר ולנסות להבין האם הפעולה נעשתה כמו שצריך.

אם אתם בתהליך בניית הבית שלכם תוכלו להעזר בטיפים ועוד הרבה כתבות בפורטל בילדאין – לבניה ועיצוב המרכז בתוכו תכנים לצד אינדקס עסקים ובעלי מקצוע.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

קונסטרוקטור מומלץ ב{HEBROW}
התקשרו עכשיו