תכנון קונסטרוקציה לבית פרטי

תכנון קונסטרוקציה
תמונה: freepik

אם החלטתם שאת הבית שלכם אתם בונים לבד ולא עוברים לגור בדירת קבלן, מצפה לכם מסע מרתק אך מפרך. רובו של מסע הבנייה אמור להיות מלהיב ומלא תקווה, אך זכרו שהוא תלוי ברובו באנשי המקצוע המהימנים והמיומנים שתשכרו לעשות אותו אתכם. בניית בית פרטי מתחילה אמנם בחזון ובחלום אישי שלכם, ואת מי שיתרגם אותו בפועל לתכניות בנייה וליישום בשטח כדאי למצוא לאחר חיפוש מדוקדק. המלצות ממכרים עוזרות אך ההחלטה תהיה רק שלכם.

לבחור נכון את האדריכל והמהנדס

מהנדס בניין
תמונה: freepik

האדריכל והמהנדס קונסטרוקציה הם אנשי המקצוע הראשונים והחשובים ביותר, לפני שבוחרים את קבלניי הבנייה השונים. תכנון בניית בית פרטי שלכם מתחיל בהבנה נכונה של החזון שלכם, שמותאם לתנאי השטח ולתקציב שלכם. זה חשוב מאוד להישאר במסגרת התקציב גם משום שתמיד יהיו בלת"מים ואירועים לא צפויים במהלך הבנייה. זה לא משנה הרי כמה מנסים להיצמד ללו"ז, יש בישראל די סיבות לא לעמוד בזמנים וגם יכול להיות שיהיו ליקויים שיצטרכו לתקן תוך כדי בנייה.

הגשת התכניות לאישור

לאחר שבונים ומשרטטים את התכניות צריכים להתחיל להגיש תכניות לאישור הוועדות והרשויות השונות, ויש להגיש את תוצאות מדידת השטח ושאר הניירת שנדרשת לאישור הבנייה. את הריצות ואת האישורים לתכניות עושים בדרך כלל האדריכלים והמהנדסים, ולכן חשוב למצוא את מי שיש לו ניסיון ויודע להכין את הניירת ללא צורך בהגשת השלמות ותיקונים לוועדות. מי שמתרשל בהכנת התכניות ממילא קשה לסמוך עליו להבא, בזמן הבנייה עצמה.

בחירת הקבלנים שקיבלו רישיון והיתר עבודה

בפנקס הקבלנים רשומים כל אנשי המקצוע והקבלנים שאתם צריכים, ולכן מי שאינו רשום בסיווג בניית בית פרטי בתקציב שלכם אינו יכול לקבל מכם את העבודה. זה חשוב מאוד לוודא שהבחירה נעשית באנשים הנכונים כדי למנוע טעויות וליקויי בנייה בהמשך. כך תוכלו לוודא שהבית שלכם נבנה על ידי קבלנים מנוסים שעברו הכשרה ויודעים מה הם עושים. מומלץ להוסיף לקבלנים גם מפקח בנייה ומנהל פרויקט מטעמכם, שיהיה איש הקשר שלכם אתם בשטח.

ניהול הפרויקט בשטח

גם אם נדמה לכם שבניית בית פרטי אינה אמורה לקחת הרבה זמן, התייחסו לזה כאל פרויקט שתמיד עלול להימשך יותר זמן משחשבתם. אם תצמידו לאדריכל ולמהנדסים בשטח גם מנהל פרויקט הוא יוכל לוודא שכל ליקוי בנייה שהתגלה יתוקן בזמן. כך, אמנם יתארך מעט פרויקט הבנייה אבל זה עדיף מאשר לגלות רק אחר כך את הליקויים, לאחר גמר הבנייה. אז כבר הרבה יותר קשה ומסובך לתקן אותם.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

קונסטרוקטור מומלץ ב{HEBROW}