קונסטרוקטור בצפון

מבנה יציב זה מבנה בטוח! אל תסתפקו באיש מקצוע בינוני!

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע בתחום הנדסת הבניין. הוא זה שמבצע תוכניות הנדסיות אשר יקבעו את היציבות של המבנה. התפקיד שלו לא תמיד נראה לעין בסוף הבניה אך הוא קריטי ולכן האחריות שמוטלת עליו רבה. הקונסטרוקטור יכול לסייע לנו בשלבי בניה, שיפוץ ובהקמת מבנים נוספים לתעשייה ושמשמשים כחלק בלתי נפרד מהתשתיות.

תפקידיו של הקונסטרוקטור

את עבודתו של הקונסטרוקטור אפשר לחלק לשלוש: תכנון, פיקוח עליון וייעוץ. בכל פרויקט הקמת מבנה עליו להיות חתום על התוכניות וזאת לאחר שתכנן את היציבות של המבנה. לאחר מכן, יהיה עליו לבצע פיקוח עליון אשר כולל הגעה לשטח, בדיקה כי האלמנטים התומכים נבנים כראוי והוא זה שיקבל את תוצאות בדיקות המעבדה שנעשות לבטון.

תפקיד נוסף שלו הוא ייעוץ. אפשר לפנות אל הקונסטרוקטור לפני פרויקט קטן או גדול ולבדוק מלכתחילה את היתכנות השינויים. הוא יבסס את ההמלצות לא רק על תחושה אישית ואפילו לא רק על סמך תוכניות הבניה אלא לאחר ביקור בשטח (כיוון שיכולים להיות הבדלים בין התוכניות לבין מה שנעשה בפועל, ישנה חשיבות לבדיקה במקום).

קונסטרוקטור בצפון
תמונה: freepik

השלב בו נזמין קונסטרוקטור בצפון

אחת השאלות שנעלה בתהליך הבניה נוגעת לפניה לאנשי המקצוע. לא תמיד אנחנו יודעים מתי עלינו לגשת לכל אחד מהאנשים. פניה בזמן לכל אחד יכולה גם להקל עלינו מבחינת התכנון, גם לתת לנו את המידע הנדרש וגם, בסופו של דבר לחסוך לנו כסף.

שילוב קונסטרוקטור בתהליך הבניה

בכל מה שנוגע אל עבודת הקונסטרוקטור, הוא יוכל להעריך את היתכנות הפרויקט. במקרה של בניית בית או בניין, הוא ייתן ייעוץ לאחר יצירת התוכנית האדריכלית והוא זה שיחתום על התוכניות ויקבע היכן יוצבו העמודים התומכים והוא גם יהיה אחראי לבצע פיקוח עליון בשטח. ניתן לפנות לקונסטרוקטור כבר בשלבים הראשונים של התכנון ולשמוע על עבודתו וכיצד יוכל לעמוד לרשותנו.

שילוב קונסטרוקטור בתהליך שיפוץ

תהליך שיפוץ או שינוי מבנה קיים דורש לא פעם בדיקה של הקונסטרוקציה. אם אנחנו מתכננים לבצע שינויים מבניים, לפתוח חלון, להוריד עמוד תומך, להגדיל את הפתח או אפילו להציב פרגולה בחוץ שתישען על המבנה הנוכחי, כדאי לפנות לקונסטרוקטור בהקדם. לא פעם התכנון האדריכלי אינו תואם את היכולות ההנדסיות ופניה מקדימה לייעוץ יכולה לחסוך לנו את עלויות וזמן.

עבודה משותפת של גורמים שונים

כל פרויקט הנדסי ופרויקט בניה דורש מאנשי מקצוע רבים לעבוד במקביל או בו זמנית. האדריכל יכול לתכנן תוכניות, אך אלו לא יוכלו להתממש לפני שהקונסטרוקטור יבדוק את היכולות לבצע את העבודה בפועל ובלי שיתכנן את החיזוקים הנדרשים. לאחר אישור התוכניות אפשר יהיה להתחיל בבניה וגם אז, הקבלן יצטרך לבצע את העבודה בהתאם לתוכניות, בו בזמן שיתבצע פיקוח עליון.

גם אם נדמה לנו שהפרויקט יכול להיות מורכב ומסובך, עלינו לזכור כי אנשי המקצוע הנכונים יכולים להקל עלינו ולעזור לנו. קונסטרוקטור בצפון יכול לענות על שאלות רבות, במקרה הצורך להנחות אותנו לבצע שינויים והוא ידאג לכך שהמבנה שלנו יהיה בטיחותי. כיוון שישנו צורך בתקשורת בין אנשי המקצוע, כדאי לעבור עם חברת קונסטרוקציה אשר מכירה את סוג הפרויקט ושנכונה לשתף פעולה באופן מקצועי עם שאר האנשים המעורבים בו.

חברה הנדסית

חברת סטטיקה הנדסה עומדת לרשותנו ומספקת שירותי הנדסה בצפון. החברה תסייע לנו לקבל מענה מקצועי על שאלות רבות ותבצע פיקוח על פי הצורך והדרישה. אנו לא צריכים להתלבט ויכולים לפנות לחברה כבר בתחילת הדרך ולקבל את כל המידע שנדרש לנו וכן ליווי לאורך כל הדרך.

אז מה היה לנו בכתבה:
סטטיקה הנדסה
סטטיקה הנדסה

בתהליך של בניית בית חדש ואפילו בפרויקט שיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס קונסטרוקטור, שעליו לא תוכלו לוותר
בשום פנים ואופן, על פי חוק. כדי שלא תצטרכו לקבל החלטות בתחום שאין לכם שום מושג
בו, עשינו את כל הבדיקות הנדרשות עבורכם וגם יש לנו המלצה חד משמעית עבורכם –
סטטיקה הנדסה קונסטרוקטור.

חברת סטטיקה הנדסה מספקת מזה שנים
ארוכות שירותים הנדסיים לענף הבניין ובמיוחד בתחום הקונסטרוקציות ושלד מבנים.
החברה מעסיקה שורה של מהנדסי בניין בעלי הסמכה של קונסטרוקטורים מורשים ומלווה
פרויקטים גדולים כקטנים בכל רחבי הארץ.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!