כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה

 

כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה

כאשר אנו בונים בית, הרי שאנו משקיעים בבניה איכותית, ברמת גימור גבוהה ובהקפדה יתרה על בטיחותו, עמידותו ויציבותו של הבית. אנו עושים זאת, משום שאנו עומדים לגור בבית הזה עם משפחותינו שנים רבות ואיננו רוצים חס ושלום, כי יאונה למי מהם רע, כתוצאה מבניה לא נכונה או שימוש בחומרים שאינם מתאימים. לצורך בדיקת דבר זה, משתמשים במהנדס קונסטרוקציה, שהוא למעשה מהנדס בניה, אשר בודק כיצד והאם בכלל ניתן ליישם את תוכניותיו של האדריכל לכדי בניה בטוחה.

מה שרבים אינם יודעים, הוא כי גם כאשר אנו מדברים על בניה של משהו פשוט ביותר, כמו פרגולה, אנחנו נדרשים לקבל ייעוץ ואישור של מהנדס. אנחנו עושים זאת מ-2 סיבות: בראש ובראשונה, מתוך הרצון שלנו להגן על עצמנו ועל בני משפחתנו, שהרי גם בניה קלה ופשוטה, יכולה לקרוס ולגרום לאסון. הסיבה השנייה לכך, היא העובדה שאישור כזה נדרש מאיתנו על ידי הרשויות במדינת ישראל.  מה בדיוק עושה המהנדס? כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה ומתי בדיוק קוראים לו? על שאלות אלו ואחרות, עונים בשורות הבאות מומחי 'סטטיקה הנדסה'.

 

איזה אישור צריך בעת בנית פרגולה?

בואו נעשה סדר קצר: עד שנת 2014 כל מי שרצה לבצע תוספת בניה קטנה לביתו, כמו פרגולה או גדר או מחסן, היה נדרש לקבל היתר בניה מהמועצה המקומית בה התגורר. דבר זה גרם לסבל ארוך ומיותר לאזרחים, שנאנקו תחת הבירוקרטיה הכרוכה בכך ולכן בשנת 2014 חוקקה "רפורמת הפרגולות". הרפורמה תיקנה, כי כעת אין צורך לקבל היתר לבניה מן הרשות המקומית, במבנים מסוימים ותחת תנאים מסוימים אך יש לעשות 2 דברים פשוטים: האחד- להודיע לרשות המקומית על בנית הפרגולה בתום פרק זמן של 45 יום והשני – להציג אישור של מהנדס בנין, כי המבנה שנוסף יציב ובטוח.

 

למה בכלל צריך אישור יציבות לבנית פרגולה?

אומנם זה לא הבית שלכם, שם אתם נמצאים במרבית היממה אבל סביר ואתם כן תעשו שימוש בפרגולה החדשה והיפה שלכם. אף אחד, לא המדינה ולא אתם, רוצים שיקרה משהו, כאשר אתם או בני משפחתכם נמצאים מתחתיה. צריך לזכור, שבניה לא נכונה, מחומרים לא טובים וחזקים דיים או בצורה שאינה נכונה פיזיקלית וקונסטרוטיבית, יכולים להביא לקריסתה או קריסת המבנה כולו.

 

 

כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה?

עוד טרם נעמוד על שאלת כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה, ראוי שנבין מה הוא עושה. ניתן דוגמא: אם למשל אנו מוסיפים פרגולה לבית ישן יחסית, חובה עלינו לבדוק, כי הקיר החיצוני אליו מחוברת הפרגולה עמיד דיו וכי הוא יכול לשאת את משקל הפרגולה החדשה. כמו כן, צריך לבדוק האם וכיצד צריך לעגן אותה לקיר כדי שהיא לא תיפול, באילו חיזוקים צריך להשתמש בקרות שלה, בשביל לשאת את המשקל שנקבע ועוד ועוד דברים חשובים. את כל אלו, עושה ובודק המהנדס עוד טרם בנית הפרגולה ואל פי תוכניותיו, איש הפרגולות חייב לעבוד. בתום הבניה, ישוב המהנדס ויבדוק כי הפרגולה נבנתה כראוי וכי היא יציבה. כאמור, בסוף התהליך יש להגיש את האישור שניתן לרשות המקומית.

 

אז כמה עולה אישור מהנדס לפרגולה?

אישור מהנדס לפרגולה מחיר

המחיר של אישור מהנדס לפרגולה עומד על החל מ-1000 ₪ והוא צפוי לעלות מעט לפי היקף האישורים וכמות הביקורים והדוחות הנדרשים. ככלל, מומלץ להזמין את הקונסטרקטור עוד לפני תחילת הבניה. דבר זזה יכול לחסוך לנו כסף, שכן במידה ונתחיל לבנות והבניה לא תהיה לפי הדרישות, יתכן ונצטרך להרוס או לתקן כדי את הדרוש תיקון

'סטטיקה הנדסה' הנה חברת הנדסה מובילה ובעלת ניסיון עשיר. מומחי החברה ישמחו לענות לכם על שאלות נוספות ולסייע לכם בכל דרך.

עוד פוסטים שיעניינו אותך

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

קונסטרוקטור מומלץ ב{HEBROW}
התקשרו עכשיו